Rada
programowa
W Radzie Programowej naszej fundacji zasiadają:
Dr Agnieszka Szuścik- Zięba
Dr Iza Desperak
Prof.nadz. dr. n. med. Paweł Szymanowski
Konieczne jest dla nas aby rada programowa Różowej Skrzyneczki składała się z osób eksperckich, zaufanych i przede wszystkim przyjaznych miesiączce. Bardzo cenimy sobie, także różnorodny punkt widzenia, dlatego zaprosiłyśmy do rady programowej osoby z różnych dziedzin, różnego wieku i płci.
Poniżej przedstawiamy Wam te cudowne osoby.
OSOBY CZŁONKOWSKIE RADY PROGRAMOWEJ FUNDACJI
Dr Agnieszka Szuścik-Zięba
Edukuje, inspiruje i tworzy w tematach profilaktyki, raka, ginekologii, patient experience, medical art. Jest prelegentką TEDx, jedną z „50 Śmiałych” „Wysokich Obcasów”, absolwentka programu Open World – zaproszona przez Rząd USA, poznawała tam realia doświadczenia pacjenckiego. Pisze blog „Życie po raku”, nagrywa podkasty „Przygody ginekologiczne” i wideorozmowy „Dialogi” z ekspertkami i ekspertami, prowadzi Wielką Listę Ginekologów i Ginekolożek, realizuje autorskie projekty i kampanie, działa na instagramowym koncie @agaszuscik. Szkoli, wykłada (ASP w Krakowie), ma doktorat w sztukach filmowych. Ukończyła fotografię (PWSFTviT), polonistykę (UŚ) oraz kursy psychologiczne. Prowadzi inspirujące szkolenia profilaktyczne i arteterapeutyczne w firmach, na wydarzeniach, z fundacją Rak’n’Roll. Jest ekspertką Fundacji SexEdPl Anji Rubik. Pisze cykl felietonów „In-Ty-Mnie” dla „Miasta Kobiet” i Onetu. Na co dzień współprowadzi agencję interaktywną dla medycyny AIMedica, doradza placówkom medycznym, prowadzi audyty doświadczenia pacjenckiego.
Dr. Iza Desperak
Socjolożka, adiunktka w Instytucie Socjologii UŁ, członkini Interdyscyplinarneg Seminarium Gender przy CEIN UŁ, zajmuje się m.in. nierównościami ze względu na płeć, feminizacją biedy, stygmatyzacją matek samodzielnie wychowujących dzieci; autorka książki „Płeć zmiany. Zjawisko transformacji w Polsce z perspektywy gender” (2013, wydanie drugie, zmienione 2017), trenerka i edukatorka równościowa, obecnie zajmuje się ruchami antyaborcyjnymi, antygenderowymi i antyLGBT w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.
Prof.nadz. dr. n. med. Paweł Szymanowski
Absolwent Akademii Medycznej w Hanowerze (Niemcy). Specjalizację w dziedzinie ginekologii i położnictwa uzyskał w Szpitalu Klinicznym Charité w Neuruppinie oraz w Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Drezdeńskiego w Görlitz. Paweł Szymanowski jest założycielem i byłym prezesem Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego, członkiem Europejskiego Towarzystwa Uroginekologicznego, kierownikiem Katedry i Kliniki Ginekologii i Położnictwa Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Profesor Szymanowski jest autorem nowych technik operacyjnych, podręczników oraz licznych publikacji w czasopismach polskich i zagranicznych.