„Fundacja Różowa Skrzyneczka to przestrzeń bezwarunkowego wsparcia wszystkich osób miesiączkujących. Znosimy wykluczenie i tabu menstruacyjne, walczymy o dostęp do podpasek i tamponów w przestrzeni publicznej, wieszamy skrzyneczki wypełnione bezpłatnymi podpaskami i tamponami w całej Polsce. Edukujemy i zabiegamy o równy dostęp do wiedzy o miesiączce. Domagamy się systemowych zmian w tym zakresie.
 
Razem ze społecznościami lokalnymi udało się nam umieścić już w Polsce ok. 10 000 różowych skrzyneczek na podpaski i tampony, m.in. w szpitalach, szkołach i placówkach edukacyjnych, bursach, internatach, gminnych ośrodkach pomocy społecznej. Liczba różowych skrzyneczek cały czas rośnie. O powszechny dostęp do produktów menstruacyjnych w miejscach publicznych zabiegamy w Sejmie, Senacie, poprzez petycje, interpelacje do władz centralnych i samorządowych. Do tej pory do wprowadzenia systemowo dostępu do środków higieny na czas miesiączki udało nam się przekonać ponad 80 jednostek samorządu terytorialnego. Jako część Okresowej Koalicji pracujemy nad projektem obywatelskiej ustawy, na mocy której podpaski będą dostępne w placówkach edukacyjnych oraz szkołach w całej Polsce. Pracujemy także nad tym rozwiązaniem w kontekście szpitali psychiatrycznych oraz leczenia uzależnień. Dziś stale zaopatrujemy w środki higieniczne kilkadziesiąt szpitali i SORów.
 
Edukujemy dzieci oraz młodzież, kadrę pedagogiczną. Prowadzimy miesiączkowe warsztaty, jesteśmy w trakcie tworzenia platformy informacyjno-edukacyjnej, która umożliwi równy dostęp do rzetelnej wiedzy opartej na aktualnych badaniach dotyczących menstruacji oraz zdrowia ginekologicznego.
 
Jesteśmy zawsze tam, gdzie trzeba – niesiemy pomoc uchodźczyniom i migrantkom z polsko-białoruskiej granicy, wspieramy osoby od pierwszego dnia wojny w Ukrainie. Współpracujemy z lokalnymi społecznościami, liderkami i liderami w każdym województwie, w niemal każdym powiecie mamy więzi z osobami, które starają się zmieniać swoje małe ojczyzny w miejsca bardziej równe i bardziej przyjazne. Naszą działalność opieramy na współpracy i współdziałaniu.”